shadow

Merhaba değerli okuyucularım,

Sizlere insanların görüp de düşünmeden kurgulayarak kırdıkları kalplerden bahsedeceğim.
Aşağıda okuyacağınız konu aklınızı karıştırmasın ve lütfen satırları çok dikkatli okuyun.

Gördükleriniz,

İnsanlar gördüklerinin gerçek olduğuna ne zaman inanır biliyor musunuz?
Görmek istedikleriyle karşı karşıya kaldıklarında sorgulamazlar, öğrenmek istemezler, gerçekleri duymak asla istemezler. Çünkü gördüklerinin yeterli olduğunu düşünürler detaylar onlar için önemli değil karşısındaki insanların yaşadıklarını zerre önemsemezler çünkü bekledikleri kareyi artık görmüşlerdir. Tıpkı bir fotoğraf makinesi gibi “fotoğraf makinesi” gördüğünü kaydeder bazı zamanlar ağlarken bazı zamanlar gülerken çoğu zaman gülerken bir kare yakalar ve her gülen fotoğraf karesinde ki insanın dertsiz olduğunu aklınızdan geçirirsiniz hatta ve hatta bir çok kez “ne kadar güçlü” yada “hiç bir derdi yok” diye akıl sizi aldatır ve her zaman tüm fotojenik insanlar ve pozitif görünen insanlar daha çok beğeni ve olumlu tepki alır bunun sebebi ise insanların gördüklerine aldanmasıdır.

Hiç bir zaman yaşadığınız hayatta gördüklerinize aldanmayın ve kimseyi yargısız infaz yapmayın.
Unutmayın her insan hakkında karar alırken öncelikle sorduğunuz sorunun ve düşündüğünüzün ne kadar gerçek olduğuna emin olun sonra düşündüklerinizin gerçek olmasının neden olduğunu öğrenmeye çalışın çünkü hiç bir insan yaşadıklarından sorumlu değildir yaşadıklarından yaşatanlar sorumludur.

Kurgularınız,

İnsanların kurguları aslında bir beyin oyunudur. Kimi insan düşüncelerinin esiri, kimi insan kininin, kimi insanda öfkesi ve sinirini esiri olur buna karşılık olarak da beyin insana oyunlar oynar var olmayan düşünceleri gözlerindeki perdeyi indirerek inandırır daha sonrada bunu karşısındaki kişiye yakıştırma yapar çünkü kişi için karşısındaki insan aslında üzmüştür, kırmıştır, incitmiştir. Beklentisi mutlak suretle negatif düşünce ile eşleşmiştir artık eşit düşünmektedir beyin sistemi iyi bir şekilde oyununu oynamış kurgu dediğimiz anlamı kabul etmiştir çoktan. Düşünceleriniz kurgudan ibaret negatif düşünceyle eşleşmesine hiç bir zaman izin vermeyin.
Eğer düşüncelerinize kurgu saplı kalıyorsa gerçek olduğundan emin olun ve inanmaya güçlük çekiyorsanız beyninizin oynadığı oyuna aldanmayın.

Unutmayın hiç bir şey görüldüğü gibi değildir.
Gördüklerinize hiç bir zaman..
ALDANMAYIN.

Yazan : Soner Tarcan
Tarih : 15.05.2019
Saat : 01.14

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Buyulenmis
  • Mutlu
  • Uzgun
  • Ofkeli
  • Bikkin
  • Korkuyor
Beğendiysen sende duygularının kelimelerini paylaş sesini duyur ;)
Puanlar
Temmuz Hikayesi: 5

5

5

Kullanıcı oyu: 4 (4 oy) Teşekkür ederim. Oyunuz kaydedildi.

Soner Tarcan

Soner Tarcan

Şair - Yazar

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.