shadow

Bazıları vardır insan yerine koyarsınız ama maalesef insan değildir..
Bazıları vardır kendisini bir halt zanneder ama her yaptığı gösteriştir.. Fark edersiniz ama kazandıklarınızı kaybedince…
Bazıları vardır kazanmayı da kaybetmeyi de onuruyla, gururuyla yapar.. Ama kimseye boyun eğmez..
İşte boyun eğmediği yerde kalitesi başlar..
Kalitesiz, ucuz insanların kaliteli insanları çekememesinin tek sebebi ise kendi beceriksizliğidir..

Her ne olursa olsun sonucu sizin için kötü dahi olsa hiç bir zaman nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmeyin..
Eğilmeyin ki; Az biraz onurunuz gururunuz olsun..

Kalite ve güç asla tesadüf değildir.

Bir işte ve bir yerde emek veriyorsanız değeri bilinmiyorsa işte orada yanlış zamanda yanlış insanlara değer verip emeğinizi boşa harcamış olursunuz..

Siz vermiş olduğunuz değerler için kendinizden ödün veriyor ve elinizden gelenin fazlasını yapıyorsanız yine kıymetinizi bilinmiyorsa o zaman bırakın herkes olduğu yerde kalsın demek oluyor ki; karşınızdaki insan bir adım ileri gitmek değil olduğu yerde saymak istiyordur..

Olduğu yerde saymak isteyen insanlara isterseniz bin beygirlik motor takın yerinde saymak isteyen insan patinaj çeker ama bir adım ilerlemez.. Buda sizin destek verdiğiniz insanın ilerlemeye isteği yok anlamına gelir.

Bazıları vardır herkese değer verir ama kaybeder..
Kaybetme sebebi ise değer verdiği insanın onun değerini bilmemesidir.

Bazıları vardır kendileri için büyük ama paylaşım yaptığı insanlar için küçük sayılan paylaşımlar yaparlar ama paylaşım yaptığı insanlar bilmez ki onun küçük gördüğü sebepleri bir gün yaşayarak tadacağını ve paylaşım yaptığı kişilere laf söylemez hatta söylettirmez ama o laf söyletmediği halde kendine haksızlık edildiğini görür ve o anda gözü hiç bir şey görmez çünkü verdiği değerin karşılığını almamıştır.

Bazıları vardır oradan buradan söz bulur ve kendisi ile bağdaştırır..
Çünkü kendisinin bir sözü yoktur yaşadıklarına sadece benzetme ve bağdaştırma yapabilir.

Ancak ben bu sözleri kendim yazabilirim ve kendim söyleyebilirim..
Çünkü dışarıdan bir söze, bağdaştırmaya, benzetmeye ihtiyacım yok.. Kendim kendimi ifade edebilecek bilgiye ve kelime hazinesine sahip olduğumun farkındayım.. Her sözümü ve her kelimemi kendim seçer kendim yazarım.. Kimsenin beynine sözüne ihtiyacım yoktur.. Yukarıdaki yazıda tamamen benim kalemim ve benim sözlerimdir.. Hep yürekli oldum ve yüreklice kendimi savundum… Varsın değerim bilinmesin varsın hakkım üç kuruşluk insanlara tercih edilsin.. Ben üç kuruşluk insanlar kadar basit değilim ve ben yalakalık yapmam kimseye.. Düşüncem neyse söylerim, kimsenin arkasından iş çevirmem kimsenin hakkında konuşmam..

Ben nasılsam da karşımdaki insanlardan da onu beklerim..
Beni kazanmak çok zordur… Hele hele güvencimi kazanmak benden daha zordur güvenir gibi görünürüm ama aslında denerim insanları ve ne kadar samimi ne kadar sözünün eri görmek isterim eğer göremezsem kırılırım ve tamirim düşünüldüğünden daha zor olur.

Beni tanıyan yada tanımak isteyen herkes bilsin ki bana nasıl davranırsa benden aynısını görür.. Çünkü benim felsefem her zaman herkes için geçerlidir..

” Ben bir aynayım ne yansıtırsan onu yaşarsın bende”
Unutmayın aynaya ne tepki verirseniz onu görürsünüz

Bana saygısı olmayanlar benden saygı göremezler bana söz verip de sözünü tutmayanlar benden de sözümü tutmamı beklemesinler, eğer ben laf söyletmiyorsam değer verdiklerime değer verdiğim insanlar da bana laf söyletmemeliler eğer söylemelerine izin veriyor ve sessiz kalıyorlarsa verdiğim değeri hakketmiyor demektir.

Bu yazımı okuyan herkese çok teşekkür ederim..
Yukarıdaki yazı tamamen bana ait olup benim kalemimden, benim koca yüreğimle yazdığımı belirtmek isterim.

Tarih: 18.07.2016
Soner Tarcan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Buyulenmis
  • Mutlu
  • Uzgun
  • Ofkeli
  • Bikkin
  • Korkuyor
Beğendiysen sende duygularının kelimelerini paylaş sesini duyur ;)
Puanlar
New Title : 5

5

5

Kullanıcı oyu: henüz değerlendirilmedi, ilk siz olun! Teşekkür ederim. Oyunuz kaydedildi.

Soner Tarcan

Soner Tarcan

Şair - Yazar

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.